it costs $20 at a nearby store, and it costs $40 at a store that’s fifteen minutes away
…
which costs $2000 at a nearby store, and $2020 at a store that’s fifteen minutes
Shouldn’t these numbers be the other way around? I.e $40,$20 and $2020 and $2000? Why would you drive fifteen minutes to pay an extra $20?
Shouldn’t these numbers be the other way around? I.e $40,$20 and $2020 and $2000? Why would you drive fifteen minutes to pay an extra $20?
Thanks, fixed.